Online Video Kullanımının Etkinliği Artacak

Online Video Kullanımının Etkinliği Artacak

google-mobileZenithOptimedia’nın içerik üretimi alanında uzmanlaşan birimi Newcast ve YouTube, reklamverenlerin etkin video içerik stratejilerinden faydalanabilmesi amacıyla işbirliğine gitme kararı aldı.

ZenithOptimedia, müşterilerine, daha etkin online video içerik geliştirebilmeleri için küresel bir program başlattı. VideoLab adlı bu benzersiz girişim, Google’ın sosyal pazarlama yazılım sağlayıcısı Wildfire ve YouTube ile beraber ZenithOptimedia’nın markalı içerik ağı uzmanı Newcast tarafından hayata geçiriliyor.

VideoLab, önde gelen ZenithOptimedia müşterilerine sürdürülebilir bir video içerik stratejisi geliştirmelerine yardımcı olmak üzere uzman bir danışmanlık hizmeti sunacak. Bu hizmetin odağında, müşterilere online video stratejileri ve aktivasyonu konusunda daha iyi kararlar vermelerini sağlayacak tam kapsamlı bir workshop yer alıyor. Workshop sayesinde müşteriler, sahip oldukları tüm kanallarda, daha uygun, daha ilgi çekici ve daha orijinal içerikler yaratarak sürdürülebilir bir hedef kitle oluşturabilecekler.

Workshop’da ele alınacak başlıklar arasında online video içerikler sosyal ağlarda marka mesajlarını nasıl iletmelidir; belirli bir müşteri kategorisi için hangi tipte ve uzunlukta video içerik en doğrusudur; YouTube’da optimum yayınlama sıklığı nedir ve bu içeriğin görünürlüğü ile paylaşılabilirliği nasıl maksimize edilebilir gibi önemli konular yer alıyor.

VideoLab sayesinde ZenithOptimedia müşterileri Newcast, YouTube ve Wildfire’ın sağladığı, bir dizi özel hizmetten faydalanıyor olacaklar. Verilecek hizmetler arasında video içeriğinin uygunluğu; dataya dayalı içgörülerle video içerik planlaması; videoların üretimi ve devreye alınması konusunda uzmanlık;  YouTube içerik yaratıcıları ve kanal kurucularına erişim ve iş hedefleri doğrultusunda sonuç üreten uzun dönemli sosyal video stratejisi yaratma konusunda tavsiyeler gibi konular yer alacak. Bu hizmetlerin sağlanması  için Newcast, içerik stratejisi yaklaşımını, YouTube ve Wildfire’ın hizmet ve yapısı ile birleştirerek, her müşteri için özel tasarlanmış VideoLab workshoplarını hayata geçirecek. Workshoplar, YouTube’un Londra ve New York ofislerinde gerçekleştirilecek.

Newcast Küresel CEO’su Mark Waugh konu ile ilgili : “Sadece yerel ile sınırlı kalmayıp ‘online-yerel’ video içeriği de yaratıp dağıtan markalar,  tüketicilerin ilgisini çekip; onları heyecanlandıran en etkili yollardan biri olduğunu keşfediyor. VideoLab aracılığıyla, özellikle sosyal katılımı sağlayan ve iş hedeflerine hizmet eden, sürdürülebilir video içerik stratejileri geliştirecek ve daha fazla markanın içerik gücünü kullanmalarına yardımcı olacağız. Müşterilerimize çok önemli bir avantaj sağlayacak olan bu programı sağlayabilmek için YouTube ve Wildfire’ın gücüne özel olarak erişmekten dolayı çok memnunuz.” ifadesini kullandı.

Google’ın Güney ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgeleri için Satış ve Operasyondan sorumlu Başkan Yardımcısı Carlo D’Asaro ise şunları belirtti:  ”Her ay sevdikleri içerik için YouTube’a giren bir milyardan fazla insan sayesinde YouTube, markalar için hedef kitlelerine online olarak ulaşmanın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Ancak, YouTube’da varlık göstermek, kampanyalar başlatmaktan çok daha farklı bir şeydir. VideoLab gibi programlar, reklamcılara tüketicilerle olan bağı derinleştiren dijital stratejiler geliştirmeleri açısından vazgeçilmezdir ve platformlarımızın tüm eşsiz yönlerini kullanmaktadır.”

 

Firma videoalarınız için fikirtasarimatolyesi.com’dan yardım isteyebilirsiniz.

Similar Posts
Y Kuşağı Facebook Kullanıcıları İçin Gizlilik Güvenlikten Daha Önemli
Y Kuşağı Facebook Kullanıcıları İçin Gizlilik Güvenlikten Daha Önemli
Sosyal ağlardaki gizliliğin kullanıcı açısından önemini araştıranTunnelBear‘ın yaptığı anket özellikle Facebook kullanıcıları hakkında önemli sonuçları gözler önüne seriyor. Araştırmaya göre genç kullanıcıların...
Sosyal Ağ Kullanıcılarının %65′i Mobil Cihazlarda Vakit Geçiriyor
Akıllı cihazların ve mobil kullanıcı sayısının artması ile doğru orantılı olarak her gün daha fazla kişi internete girmek için mobil...
Türkiye Mobil Bankacılık Pazarı Raporu Yayınlandı
Türkiye Mobil Bankacılık Pazarı Raporu Yayınlandı
Türkiye’nin önde gelen mobil uygulama geliştirme şirketlerinden biri olan Pozitron, Türkiye’de Mobil Bankacılık Uygulamaları adını verdiği raporu yayınladı. İstatistiksel verilerle birlikte bilgi içeren...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>